اخد اقامت دائم با خرید ملک در ترکیه

اخد شهروندی ترکیه با خرید ملک در ترکیه

رشد صنعت گردشگری، شرایط ایده آل زندگی در ترکیه و بازگشت سرمایه گذاران خارجی موجب ارتقا اقتصاد ترکیه در دهه گذشته بوده است. هم اکنون کشور همسایه ترکیه ششمین قطب اقتصادی اروپا لقب گرفته و در کمتر از یک دهه توانسته بیش از 90 بیلیون سرمایه خارجی را جذب کند. خرید ملک در ترکیه یکی از امن ترین راه های سرمایه گذاری در کشوری با اقتصاد قوی و رو به رشد است.

از سپتامبر 2018 میلادی با توجه به قانون جدید، شرایط سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی بسیار سهل تر شده است. قبل از تصویب این قانون، منع قانونی برای برخی کشورها وجود داشت هم اکنون اتباع 183 کشور از جمله ایران می توانند در بازار مسکن ترکیه سرمایه گذاری کنند. بنابر قانون جدید، مبلغ سرمایه گذاری اتباع خارجی برای دریافت حق شهروندی در ترکیه به 250 هزار دلار کاهش یافته است.

پیش از این حداقل مبلغ سرمایه گذاری، یک میلیون دلار بوده که با تصویب قانون جدید به یک چهارم رسیده است. به این ترتیب با خرید آپارتمان در ترکیه به ارزش حداقل مبلغ ذکر شده می توان برای دریافت کارت اقلمت ترکیه اقدام کرد. این مبلغ در مقایسه با اخذ حقوق شهروندی از کشوری با اقتصاد رو به رشد، بسیار مقرون به صرفه است.

 

مزایای خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری از طریق خرید خانه و املاک مسکونی در ترکیه یک راه تضمین شده برای دریافت اقامت دائم از این کشور است. اتباع خارجی کلیه کشورها می توانند با ویزای کوتاه مدت وارد ترکیه شده و سپس نسبت به خرید ملک اقدام کنند.

حتی با دارا بودن اقامت موقت ترکیه نیز می توان با مراجعه به ترندمای هوم نسبت به بازدید از ملک و خرید اقدام کرد.

مزایای خرید ملک در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه

برخی از مزایای خرید مسکن در ترکیه عبارتند از:

– امکان افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی

– امکان ثبت نام فرززندان در مدارس ترکیه

– عدم نیاز به تمدید ورود و خروج تا زمان مالکیت ملک

– امکان درخواست اقامت دائم ترکیه و اخذ شهروندی

توجه داشته باشید که خرید ملک در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت دائم در این کشور است و می بایست برای دریافت اقامت با موسسات حقوقی معتبر مشورت کنید. تا زمانی که سند به نام شخص باشد، امکان تمدید اقامت وجود دارد.

روش های خرید ملک در ترکیه

ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه، خرید مستقیم با پول نقد است. البته برای متقاضیانی که امکان پرداخت یکجای مبلغ خانه های موجود را ندارند نیز راهکارهایی در نظر گرفته شده است. در تماس با تیم ترندمای هوم می توانید از انواع روش های خرید خانه و تسهیلات بانکی اطلاع پیدا کنید.

برخی از شیوه های خرید ملک در ترکیه بصورت زیر هستند:

پرداخت مستقیم مبلغ خرید خانه و دریافت سند ملکی

پرداخت هزینه ها به صورت اقساط یک تا 5 ساله

خرید پروژه های در حال ساخت و پرداخت 20 تا 30 درصد مبلغ کل

خرید خانه و آپارتمان با دریافت وام بانکی ( در این زمینه محدودیت هایی وجود دارد)

هجوم سرمایه گذاران خارجی به ترکیه موجب رشد قارچ گونه بنگاه های فروش املاک در این کشور شده است. خرید و فروش آپارتمان در ترکیه با استقبال زیادی روبرو شده است اما در این زمینه مشکلاتی نیز گریبان سرمایه گذاران ایرانی را گرفته است.

برای سرمایه گذاری امن ترکیه میتوانید با موسسه حقوقی در زمینه تایید اسناد هویتی ملک مورد نظر، مشورت کنید.

ترندمای هوم بهترین و زیباترین املاک و مستغلات لوکس استانبول را در بهترین مناطق عرضه کرده که همگی مورد تایید موسسه حقوقی ملکی هستند.

با خرید آپارتمان در ترکیه می توانید تابعیت و یا شهروندی ترکیه را نیز کسب کنید.

 308 total views,  1 views todayEnglishUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.
!