گزارش اکسپرتیز ملک چیست؟

سلام به همه عزیزانی که این مطلب را مطالعه می نمایند.

اکسپرتیز ملک در ترکیه چیست؟

جهت خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور به منظور دریافت شهروندی ترکیه و یا اقامت ترکیه برای خریداران خارجی نیاز به گزارش میزان ارزش ملک است.

این گزارش نامه ملک در ترکیه را “اکسپرتیز” میگویند.

مفاد این گزارش نامه به این صورت است که کارشناسی که مورد تایید دولت است جهت تهیه گزارش به ملکی که قصد خرید آن هستید مراجعه میکند و تمامی مشخصات ملک را ثبت میکند. در این گزارش قیمت منطقه ای ملک، متراژ دقیق و … ثبت میشود و به دولت ارائه می شود.

نکته مهمی که در این مورد است که باید به آنها دقت کنید:

بسیاری از صاحبان ملک ارزش واقعی ملک را به دولت گزارش نمی دهند. مثلا اگر ملکی ارزش 500 هزار لیر داشته باشد، گزارش اکسپرتیز آن 280هزار لیر ثبت می شود. این بدلیل فرار مالیاتی صاحبان ملک است و مالیات 280هزار لیر را پرداخت میکنند.

اگر به دنبال شهروندی ترکیه نیستید و ملکی که میخرید ارزش کمتر از 250هزار دلار است، زیاد بر روی این موضوع اهمیت نشان ندهید.

ولی اگر قصد شما از خرید ملک، گرفتن شهروندی ترکیه است باید این موضوع برای شما اهمیت زیادی داشته باشد. یعنی مبلغی که برای ملک پرداخت میکنید باید دقیقا در گزارش اکسپرتیز همان مبلغ درج شده باشد.

بسیاری از مالکان مثلا خانه ای به ارزش 300هزاردلار رابرای فروش گذاشته اند ولی در گزارش اکسپرتیز مبلغ آن 150هزاردلار درج میشود. پس توجه کنید که با خرید این ملک شما نمیتوانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید. درست است که شما 300هزار دلار پرداخت کرده اید ولی معیار دولت برای اعطای شهروندی ، گزارش اکسپرتیز می باشد.

این گزارش را معمولا صاحب ملک درخواست میکند و به شما ارائه میدهد که در موقع انتقال سند اجباری است. یعنی تا زمانیکه این گزارش نباشد انتقال سندی انجام نخواهد شد.

پس لازم از به این نکته در مورد اکسپرتیز در زمان خرید ملک مخصوصا زمانیکه میخواهید شهروندی ترکیه را دریافت کنید بسیار دقت کنید.

قبل از خرید هر ملکی و اقدام به بازدید ، از فروشنده سوال کنید که بصورت کامل مبلغ را به دولت ارائه میدهد یا خیر.

گزارش اکسپرتیز به مدت هفت روز اعتبار دارد.

یک مثالی را برای شما بزنیم:

در یک مجتمع مثلا 10 طبقه ای امکان دارد که یک آپارتمان 3خواب در طبقه شش ام قیمت 1میلیون و 500هزار لیر داشته باشد و صاحب ملک مبلغ واقعی آن را به دولت ارائه ندهد. مثلا 800هزار لیر ارائه دهید. یک واحد آپارتمان دیگر در همان ساختمان و همان طبقه قیمت 1میلیون و 800هزار لیر قیمت خورده باشد و صاحب آن قیمت واقعی را به دولت ارائه دهد.

در اینجا میبینیم که 300هزار لیر اختلاف بین قیمت وجود دارد. برای فردی که میخواهد شهروندی ترکیه را بگیرد، باید ملک دوم را خریداری کند.

تیم ترندمای هوم برای شمایی که قصد گرفتن شهروندی ترکیه را دارید، ملک هایی را پیشنهاد میکند که گرازش اکسپرتیز آنها کامل است و مشکلی در گرفتن شهروندی ترکیه برای شما ایجاد نمیکند

با ما تماس بگیرید.

 318 total views,  1 views todayEnglishUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.