محله بویوک چکمجه استانبول

محله بویوک چکمجه استانبول در کشور ترکیه

محله بویوک چکمجه منطقه‌ای از ناحیه اروپایی استانبول است که اگر بخواهیم موقعیت آن را به طور دقیق بیان کنیم باید بگوییم که در استان استانبول و ناحیه مرمره واقع شده است.

بر اساس آخرین سرشماری‌ای که از این ناحیه انجام شده است جمعیت بویوک چکمجه آن چیزی حدود سیصد و هشتاد هزار نفر است. باید گفت که منطقه بویوک چکمجه چیزی در حدود سه و نیم درصد از کل استانبول را پوشش می‌دهد؛ بنابراین باید انتظار بروید که این محله اهمیت بسیاری داشته باشد.

معمولا این محله برای کسانی که تصمیم به سفر به استانبول را دارند جزء اولویت‌ها قرار می‌گیرد، چرا که وجود مراکز خرید و مراکز فرهنگی آن شهرت بسیاری دارد.

در کنار این مسئله باید اضافه کرد که مناطق تاریخی این منطقه نیز به دلیل تاریخ غنی کشور ترکیه و شهر استانبول از اهمیت بسیاری برخوردار است و تا حدودی بافت قدیمی آن که مرمت و بازسازی شده است هم چنان باقی مانده است. به تمامی این ویژگی‌ها می‌توان آب و هوای معتدل و مناسب را نیز اضافه کرد.

از ویژگی‌های برجسته این ناحیه می‌توان به دریاچه Büyükçekmece اشاره کرد که به دریا متصل شده است و با کمک یک سد توانسته آب شیرین استانبول را جدا کند. لازم به ذکر است پل میمار سینان نیز دقیقا در همینجا وجود دارد.

آب و هوای محله بویوک چکمجه استانبول

به طور کلی می‌توان گفت که آب و هوای در این محله با آب و هوای کلی استانبول فرق زیادی ندارد. طبیعتا به دلیل وجود دریا می‌توان انتظار داشت که این منطقه نیز آب و هوایی ملایم و معتدل داشته باشد. به همین دلیل به دلیل وجود این آب و هوای مناسب قطعا از اقامت در این منطقه زیبا لذت خواهید برد.

دریاچه بویوک چکمجه استانبول

دریاچه بویوک چکمجه استانبول

ویژگی‌های محله بویوک چکمجه استانبول

به طور کلی می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های محله بویوک چکمجه استانبول برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنر و نمایشگاه‌های بین المللی بسیار در آن است که اتفاقا طرفداران بسیاری نیز دارد. در کنار این مسئله باید گفت که درصد بسیار زیادی از ساختمان‌های تاریخی این منطقه نیز با کمک بازسازی تعمیر شده اند و خانه‌های محلی آن‌ها نیز توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است.

با توجه به ساختار اقتصادی استانبول می‌توان گفت که محله بویوک چکمجه استانبول  جزو مناطقی است که برای نوآوری و پیشرفت و هم چنین مدرن سازی هیچ گونه محدودیتی ندارد و همین مسئله هم باعث می‌شود که شما در طی مدت کمی هم حتی شاهد توسعه و پیشرفت آن باشید.

این منطقه مدتی است که از نظر مسائل تجاری و حتی آموزش و پرورش پیشرفت بسیاری کرده است، این در حالی است که پیش از این، این منطقه دارای اقتصادی مبتنی بر کشاورزی و هم چنین ماهی گیری بود؛ بنابراین می‌توان گفت که بیشتر در طی بیست سال گذشته محله بویوک چکمجه در زمینه‌های گردشگری، صنعت و همینطور آموزش رشد بسیاری پیدا کرده است.

همانطور که گفته شد مراکز فرهنگی واقع در این منطقه اهمیت بسیاری دارند. برای مثال مرکز فرهنگی آتاتورک یکی از مهم‌ترین مجتمع‌های فرهنگی موجود در استانبول به شمار می‌رود.

 367 total views,  1 views todayEnglishUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.
!