قیمت خانه در استانبول به تومان

قیمت خانه در استانبول به تومان چقدر می شود؟

در حال حاضر خانه های بسیاری در شهر استانبول وجود دارد که تعدادی از آنها  بافت قدیمی اشان را حفظ کرده اند و مابقی تبدیل به برج های بلند و لوکس شده اند.

قیمت خانه های قدیمی به مراتب مناسب تر از خانه های نوساز می باشد.

اما قیمت گذاری خانه در شهر استانبول همانند تهران می باشد.

شهر استانبول از دو بخش آسیایی و اروپایی  تشکیل شده، بین این دو بخش دنیایی تفاوت قیمت خرید خانه وجود دارد.

قیمت خانه در بخش آسیایی استانبول:

در بخش آسیایی بافت خانه ها بیشتر نوساز می باشد.

از نظر دسترسی های عمومی، مراکز خرید، امکانات تفریحی، آموزشی و… هیچ گونه محدودیت و کاستی در این بخش وجود ندارد.

قیمت خانه های نوساز در مناطق بخش آسیایی متغیر می باشد، به عنوان مثال در منطقه کارتال یک واحد 1 خوابه نوساز با کلیه امکانات داخل شهرک 350 هزار لیر می باشد که در این تاریخ 24/02/ 1398 با قیمت لیر 2500 تومان به پول ایران معادل 875 میلیون تومان می باشد، اما مشابه این واحد در منطقه کادیکوی 500 هزار لیر می باشد که معادل یک میلیارد و دویست میلیون تومان می باشد.

در بخش آسیایی اکثریت ساکنین شهروندان ترک می باشند و نسبت به بخش اروپایی تعداد کمتری خارجی در این بخش زندگی می کنند و امنیت این بخش بالاتر از قسمت اروپایی می باشد.

قیمت خانه در بخش اروپایی استانبول :

بیشتر خانه های بخش اروپایی بافت قدیمی دارند، اما از چند سال اخیر در برخی از منطقه های بخش اروپایی ساخت و ساز شهرک هایی که دارای چند بلوک در تعداد طبقات کم یا برج های بلند شروع شده است.

همانطور که در ایران در منطقه های بالای شهر و معروف قیمت ملک بالاتر از بقیه مناطق می باشد در استانبول هم به همین صورت است.

در بخش اروپایی قیمت خانه پایین تر از بخش آسیایی می باشد به عنوان مثال در منطقه بیلیکدوزو با 200 هزار لیر یک واحد 1 خوابه که معادل 500 میلیون می باشد را می توان خرید اما همین واحد در منطقه شیشلی در یک برج لوکس با کلیه امکانات به قیمت 3 میلیون لیرمعادل 7 میلیارد برای فروش گذاشته شده است.

اگر به دنبال خانه نوساز باشید یا یک خانه چند سال ساخت بازسازی شده به راحتی با هر بودجه ای می توانید در استانبول پیدا کنید.

به طور کل در شهر استانبول با قیمت هایی که در تهران نمی شود خانه خرید، می توانید صاحب خانه شوید.

در هیچ کدام از محله های استانبول کمبود امکانات برای ساکنین وجود ندارد.

در کل قیمت خانه در این شهر مناسب تر از تهران می باشد.

استانبول شهری رو به رشد می باشد و به همین مراتب تمامی محله های این شهر رشد پیدا می کنند و آینده ای روشن را پیش رو دارند.

جهت مشاوره و خرید آپارتمان در شهرک های زیبا و مجتمع های مسکونی می توانید با تیم ما تماس بگیرید تا بهترین ها را انتخاب کنید.

 EnglishUnited Arabic Emirates
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.
Powered by