خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

سلام به همه دوستان عزیز

میخواهم در مورد خرید آپارتمان دست دوم در استانبول توضیحاتی را به شما دهم.

فروش آپارتمان دست دوم در استانبول با قیمت های مناسب

 

خیلی از دوستان سراغ آپارتمان های دست دوم را میگیرند و سوالاتی در این زمینه از گروه ترندمای هوم می پرسند. لطفا شما هم متن زیر را با دقت بخوانید. شاید جواب خیلی از سوالات شما را داده باشیم.

اگر قانع نشدین در مورد این مطلب، لطفا نام و شماره تماس خود را در انتهای همین متن وارد کنید تا اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید ملک در ترکیه و لیست پروژه های مسکونی در استانبول را برای شما ارسال کنید.

آیا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول بصرفه تر از نوساز است؟

در مورد بصرفه بودن یا نه این رو بگم خدمت شما که آپارتمان های دست دوم معمولا ارزان تر از نوساز است.

ولی در برخی از مناطق این آپارتمان ها با طول عمر بالا حتی بیشتر از نوساز در آن منطقه است. به دلیل اینکه آپارتمان های دارای عمر بالا مثلا بالای 30 سال معمولا فرسوده شده اند و بزودی باید تخریب شوند و نوسازی انجام گیرد. و در اصل زمین آن ملک ارزش دارد نه خود واحد.

شاید شما واحد را ببینید و اصلا مورد شما نباشد.

بیشتر آپارتمان های دست دوم در محله های بومی نشین استانبول قرار دارد. آپارتمان های 4-5 طبقه که عمر متوسط آنها 20 سال به بالا هست. می توان در این نوع مناطق آپارتمان با قیمت های مناسب خریداری کرد. ولی شما نباید انتظار لوکس بودن آپارتمان را مانند برج ها داشته باشید. این آپارتمان ها هیچ نوع امکانات ( استخر، محوطه، منظره زیبا و …) رفاهی ندارد.

مانند یک آپارتمان معمولی چندسال سالخت در یکی از کوچه های شهر تهران.

آیا در برج های مسکونی با امکانات زیاد هم آپارتمان دست دوم وجود دارد؟

بله وجود دارد و مالک ها کسانی هستند که در مرحله پیش فروش، خرید کرده اند و نسبتا قیمت کمی ارزان تر از نوساز ها هستند. چون قیمت تمام شده برای مالک کمتر بوده و سند دست دو می باشد. که تعداد این نوع ملک ها معمولا کم است.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول به چه میزان می باشد؟

یک مقایسه ای برای شما انجام بدهم در مورد قیمت نوساز ها در برج ها و قیمت دست دوم ها در محله های استانبول.

شما فرض کنید به دنبال یک آپارتمان دوخوابه نوساز با متراژ حدود 85 متری هستید. قیمت این آپارتمان نوساز دو خوابه 85 متری در برج های بخش اروپایی استانبول ( مثلا منطقه اسنیورت و بیلیکدوزو که جزو مناطق متوسط حساب می شوند ) قیمت بین 400 الی 450 هزار لیر است. در مجتمع هایی که تمامی امکانات ( استخر، سونا، زمین های بازی، سالن های ورزشی و … ) دارد. مانند تصویر برج زیر در اسنیورت:

اما قیمت این آپارتمان در بخش آسیایی استانبول مثلا منطقه کادیکوی در یک برج شیک با تمامی امکانات، حداقل 900 هزار لیر است. در منطقه کارتال یا مال تپه که در راستای ساحل و کنار کادیکوی است، قیمت حدود 600 هزار لیر است. مانند تصویر زیر در کادیکوی:

قیمت خرید خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت خرید خانه در ترکیه به پول ایران

فرض اگر به دنبال یک آپارتمان دوخواب دست دوم در استانبول با متراژ حدود 85 متری هستید. قیمت این واحد دست دوم در محله های بخش اروپایی استانبول ( مثلا منطقه اسنیورت و بیلیکدوزو و یا آوجیلار که جزو مناطق متوسط حساب می شوند ) قیمت حدود 300هزار لیر است. مانند تصویر زیر که آوجیلار در کنار بیلیکدوزو می باشد.

منطقه آوجیلار استانبول

منطقه آوجیلار استانبول

اما قیمت آپارتمان دست دوم در بخش آسیایی استانبول در محله ای مانند مال تپه، کارتال و یا آتاشهیر در حدود 500هزار لیر است. مانند تصویر زیر که مال تپه استانبول است.

مال تپه استانبول

مال تپه استانبول

آیا با خرید آپارتمان های دست دوم میتوانیم اقامت ترکیه را بگیریم؟

جواب بله است و دولت کاری به نوساز یا دست دوم شما ندارد. هم داشتن یک سند رسمی بنام شما است که میتوانید بر روی آن اقامت بگیرید.

 

و در آخر …

اگر به دنبال خرید آپارتمان دست دوم در استانبول هستید. میتوانید با تیم ما تماس بگیرید. ما تعدادی ملک دست دوم در برج ها داریم با قیمت های مناسب میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم. تیم ترندمای هوم فعالیتی در مورد ملک های دست دوم در محله های استانبول ندارد.

سوالی اگر برای شما باقی مانده است در قسمت پایین بپرسید. یا فرم بخش انتهایی سایت را پر کنید و نام و شماره تماس خود را قرار دهید تا به شما در واتس اپ یا تلگرام پیام دهیم. یا بر روی آیکون سمت چپ در انتهای صفحه ( آیکون واتس اپ) کلیک کنید تا بطور مستقیم پیام دهید.

به شما پیشنهاد میکنم که مطالب بخش مقالات سایت را زیر مطالعه نمایید. مطالبی وجود دارد که میتوانید با آگاهی کامل و دیدباز ملک خود را در استانبول بخرید. به بسیاری از سوالات ذهن شما در بخش مقالات پاسخ داده ایم.

 

 342 total views,  1 views today



EnglishUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.